Спорт

Як харчуватися перед ранковим тренуванням?

Чи є особливості в тренуваннях рано вранці? У тренуваннях немає, а в харчуванні є. Погодьтеся, навряд чи хтось із нас буде вибирати час тренувань виходячи з циркадних ритмів, так як в основному ми керуємося власним розпорядком дня. Питання в тому-чи потрібно снідати, якщо між пробудженням і тренуванням всього півтори години?Поміркуємо над цим.

Ми знаємо, що джерелом для синтезу АТФ при анаеробних навантаженнях (практично будь-який режим тренувань на гіпертрофію), є м’язовий глікоген (компактна форма запасання глюкози). Глікоген печінки забезпечує підтримку глюкози крові у відповідному діапазоні для живлення мозку. При наборі м’язової або зниженні жирової маси ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ забезпечити мозок глюкозою для підтримки належної працездатності, а м’язи для виконання фізичної активності.

Джерелом для поповнення запасів глікогену є вуглеводна їжа. Рано вранці ми прокидаємося зі зниженим рівнем цукру крові, що говорить про те, що глюкоза крові була за час сну використана тканинами, що вимагають її. Що робимо, снідаємо і найголовніше – чим? Вуглеводи з низьким ГІ (гречка, перловка і т.

п. ) в цьому випадку навряд чи встигнуть забезпечити організм глюкозою, а на повноцінне допереваривание їжі під час тренування не варто розраховувати, так як активується симпатична нервова система, що гальмує травлення. Різні солодощі у вигляді шоколадок або випічки також не найкращий варіант, тому що вони, як правило, містять досить високу кількість жирів, що сповільнить швидкість перетравлення і доставку глюкози в кров.

Просто з’їсти цукор і запити водою, теж не найкращий варіант, так як за підвищенням глюкози крові слід адекватна секреція інсуліну, що дає лише короткочасне підвищення працездатності і подальше зниження її. Я рекомендую вибрати поєднання вуглеводів із середнім і високим ГІ, яке оптимально підійде для забезпечення енергією майбутньої ранкової тренування. Потрібно відзначити, що якщо ви тренували все тіло за одне тренування ввечері, а на наступний день за тією ж схемою займаєтеся вранці, то після вечірнього тренування потрібно вжити вуглеводну пишу, щоб заповнити запаси м’язового глікогену, тому що сніданок це питання не вирішить.

Поєднання ж вуглеводної з білковою їжею, як і у випадку з жиром так само сповільнить швидкість перетравлення їжі і як наслідок отримання енергії, яка нам потрібна через годину-півтори і значить це не варіант. Вихід? Наприклад, невелику порцію вівсяних пластівців самого дрібного помелу з солодким родзинками або фініками. В цілому ж, якщо пропуск сніданку або ваш варіант цього прийому їжі не позначається негативно на якості тренування, то такий варіант цілком прийнятний.
Зрозуміло, при достатньому споживанні всіх необхідних організму поживних і структурних речовин в наступний за ранковим тренуванням час. Тренування під моїм керівництвом ОНЛАЙН-Тутспасібо, що дочитали до кінця! Пишіть в коментарях свою думку про дану статтю!Підписуйтесь на мою сторінку Яндекс Дзен, щоб не пропустити нові статті і натискайте на “палець вгору”, якщо матеріал вам сподобався!Так само ви можете підписатися на мій Instagram і YouTube канал, щоб бути завжди в курсі останніх новин зі світу бодібілдингу та фітнесу, а так само мого життя. Удачі! Завжди на зв’язку!

Related posts

Leave a Comment