Спорт

Фулбоді для новачків, а спліт для досвідчених?

Нагадую, що фулбоді – це основа всіх різновидів тренувальних програм і для 90% є дійсно найкращим варіантом, що перевірено часом і підтверджено наукою. Отже, поміркую щодо досвіду. З якоїсь причини, будь-який займається фітнесом зі стажем тренувань близько року-переходить з категорії новачків в досвідчені? Хочеться запитати «” з чого раптом придбання абонемента на другий рік у фітнес-клуб зробило Вас досвідченим?”Поясню, як відбувається перехід з фулбоді на спліт, точніше, як на практиці культуристи еволюціонували від одного до іншого.

Уявіть, що Ви, майбутній культрист-професіонал тільки почали займатися в тренажерному залі і перші 2-3 місяці у вашому арсеналі всього 3-4 багатосуглобових вправ, таких як – жим штанги лежачи, тяга штанги/в тренажері до поясу, жим вгору, присідання зі штангою/жим в тренажері. Тобто 4 вправи по 1 робочому підходу за тренування, 3 рази на тиждень тривалістю +/- 30 хвилин. Їсте, спите, ростете – все просто, про який Спліті може йти мова?Через кілька місяців, цього обсягу ймовірно буде вже недостатньо для подальшого зростання, так само, як і непрямого навантаження на біцепс, трицепс, двоголову і т.

д. ось тоді додається на великі м’язи нові вправи, в яких вони будуть опрацьовуватися під різними кутами, плюс по 1-2 робочих підходу в тиждень на біцепс і трицепс. Їсте, спите і ростете ще кілька місяців, а тривалість тренування вже, наприклад, 45 хвилин і про сплите немає сенсу замислюватися.

Зрозуміло, з ростом тренованості і м’язових обсягів для подальшого прогресу буде потрібно збільшення тренувального обсягу/підходів, які знову ж вплинуть на тривалість тренування. І ось ще через кілька місяців кількість підходів на кожну МГ вже близько 4-5 в тиждень, плюс додалися ікри і трапеція, але сенсу на спліт переходить поки немає. До речі, цього обсягу, а саме близько 5 робочих підходів на одну м’язову групу для 90% більш ніж достатньо, про що нам говорять вчені і практичний досвід.

Ще кілька місяців тренувань позаду-м’язи і стаж ростуть, як і тренувальний обсяг, який вже ніяк не вписується в тренування за часом/якістю і ось тоді можна додавати ще одне заняття в тиждень, розділивши м’язи за принципом Спліта, наприклад, по 3 основних МГ в день. Тобто сумарний тижневий обсяг, який ви збільшили – ділиться вже на 4 дні. Висновок – ” чим більше стаж / амбіції, тим більш раціональний перехід на спліт зі збільшенням тренувальних днів.

При цьому крім раціональності-вибір між фулбоді і Сплітом може бути заснований на особистих переваг. Узагальню ще раз і сформулюю основний посил. Так ось 9 з 10, які називають себе досвідченими в реальності такими не є і перехід на спліт у них не має ніякого сенсу, так як реально виділити на тренування 4-5 днів мало хто може собі дозволити, а взяти і з фулбоді перейти на Спліт з тим же обсягом – це те ж саме, як ви знаєте.

Посилання на дослідження в один момент – прив’язка тривалості тренування до вибору формату Спліт або фулбоді. Немає ніякої прив’язки і якщо вам подобається тренуватися 3 години, то тренуйтеся, якщо вам подобається виконувати по 1 підходу кожні 30 хвилин і вас вдома ніхто не чекає, то на здоров’я. Я взагалі дивуюся чому більшість розглядає виконання запланованих тренувальних обсягів не в підходах, вправах або стимулюючих повтореннях, а в годинах і днях.

Ну це ж не в’язниця або армія. Уявляєте собі ситуацію-ваш друг в армії відповідає на повідомлення, в якому ви питаєте, через скільки дембель. “Та скоро, вже через 24 кросу, 2500 підтягувань і 3000 віджимань».

Ну маячня ж, погодьтеся?Так само зверніть на те, що я не писав про те, що одне краще іншого, я писав про раціональність, але так чи інакше дослідження показують, що навіть при солідному досвіді занять – фулбоді дає кращі результати. Посилання на ИССЛЕДОВАНИЕВторой посил був такий – якщо ви звичайний любитель фітнесу, не маріть мрією стати виступаючим спортсменом, то не має сенсу городити весь цей город зі Сплітом. Тим більше, весь рекомендований наукою тренувальний обсяг, для досвідчених, а це 5-10 робочих підходів на м’язову групу в тиждень легко вкладеться в 3 фулбоді-тренування.

До речі, для 90% реально досвідчених буде більш, ніж достатньо 6-7 підходів на 1 м’яз в тиждень. Ну і наостанок про своє ставлення до фулбоді і сплиту. Після 25 років тренувань, з яких 8 років виступав з бодібілдингу, я перейшов на фулбоді і навряд чи щось поміняю, так як для моїх теперішніх цілей-це те, що потрібно.
Відео про ФУЛБОДІ для досвідчених-тут⠀спасибі, що дочитали до кінця! Пишіть в коментарях свою думку про дану статтю!Підписуйтесь на мою сторінку Яндекс Дзен, щоб не пропустити нові статті і натискайте на “палець вгору”, якщо матеріал вам сподобався!Так само ви можете підписатися на мій Instagram і YouTube канал, щоб бути завжди в курсі останніх новин зі світу бодібілдингу та фітнесу, а так само мого життя. Удачі! Завжди на зв’язку!⠀⠀

Related posts

Leave a Comment