Відносини

Деколи ми присвячуємо себе своїй сім’ї, а потім вимагаємо в замін того ж

Чим небезпечна жертовність. Всі ж пам’ятають, звідки-то з школи, вчителів, записане на підкірку: спочатку думай про іншого, поводься з іншим так, як хочеш, щоб з тобою поступали, альтруїзм – свята справа, безкорисливе дарування – наше все. Всі ці переконання були частиною мене, такі собі установки, проковтнуті одного разу і зовсім не пройшли аналіз.

Я так і жила. Тягала важкі пакети, стирчала біля плити з температурою 39, відкладала гроші на шкоду собі – на загальні потреби. І чекала.

Все чекала, коли мій внесок, мою самовідданість помітять і відплатити тією ж монетою. А відповідного ходу не було, все сприймалося як належне. Це мене дуже ображало! Ну як так? Я все – а у відповідь тільки нові вимоги.

А все тому, що жертовність робить людину зарозумілою.Замість того, щоб прямо говорити про те, чого хочеш від іншого, ти вкладається непомірно свого ресурсу, а потім маніпулюєш або вимагаєш з образи. Навіщо потрібно створити цей образ дуже доброго, щедрого людини.

Можливо, здається, що тебе іншого і полюбити не можна. Що тільки роблячи іншому добре на шкоду собі і можна отримати необхідну турботу, визнання, повага. Для когось це робочий метод побудови відносин.

Але якщо ти хочеш грати в довгу, то потрібно прийти до обопільної комфорту. І давати іншому те, чого у тебе в надлишку і тоді, коли можеш. В цьому контексті мені дуже сподобалося інтерв’ю Леоніда Агутіна.

Я фанатка творчості у Ірини Шихман, дивлюся майже кожен випуск. Спати у різних ліжках..

. Для того, щоб один виспався, в комфортній температурі, а інший подивився перед сном фільм. І це не означає, що стосунки дали тріщину.

Це означає, що дорослі люди змогли домовитися, як найкраще обом. Без жертв, докорів і претензій. Це викликає повагу.

Наприкінці хочеться сказати – самий здоровий шлях до задоволення своїх потреб – прямий. Замість того, щоб будувати хитромудрі плани, створювати видимість, продавлювати, примушувати, хитрувати – кажіть прямо, що вам потрібно від людей і збережіть собі килоджоули енергії. А їх – в любов, творення, творчість, пізнання світу.

Related posts

Leave a Comment