Рослини

Чому не завжди виходить виростити рододендрон, в чому криється причина невдач

Рододендрони бувають вічнозелені і листопадні, агротехнічні вимоги до їх вирощування трохи відрізняються. Рідне середовище для рододендрона це гори. Там чагарник зазвичай росте великими масивами і харчується вологою, яку приносять гірські струмки.

Температуру в горах не назвеш занадто спекотною, та й гірська Водиця не така тепла, а скоріше зовсім нетепла. Тому рододендрону не звикати до холоду, це звична для нього атмосфера. Літературні джерела радять висаджувати рослину в півтіні, пояснюючи це тим, що рододендрони бояться яскравого сонця.

Дотримуючись цих порад, ми дивуємося чому наш чагарник не росте або того гірше, зовсім гине. Дійсно в природному середовищі рослині може і протипоказані прямі сонячні промені, але тільки не в нашому кліматі. Хоча я думаю і сонця в горах не так вже й мало.

А ось чого дійсно не любить рододендрон, так це сильних вітрів. вічнозелений рододендронпоетому місце для його посадки потрібно вибирати захищене від вітру. Захистом можуть бути рослини, але вони повинні бути відповідні і не притіняти чагарник, або захистом можуть служити якась стіна.

Ще одна складність це зимівля рослини. Рододендрон може витримати невеликі морози, а ось перепади температури, то плюс, то мінус, погано позначаються на рослині. Наше завдання вберегти листя чагарнику від пошкодження і зберегти квіткові бруньки сформовані восени.

Хороший варіант укрити рослини Сніговою шапкою. Але це не завжди виходить, тому для надійності вкриваємо кущ нетканим матеріалом, а якщо випаде сніг, насипаємо його акуратно зверху, формуючи захисний замет намагаючись не пошкодити гілки. Щоб сніг якомога довше не танув, його потрібно злегка ущільнити.

Це дозволить пережити рослині нашу не стабільну зиму і вбереже його від перепаду температур. Сніговий курінь надійно захистить рослину від несприятливих природних факторів ще одна неприємна особливість вічнозеленого рододендрона, яку варто враховувати, він рідко виростає до дорослої рослини. При цьому легко розмножується, добре живцюється, але з незрозумілих причин гине в перші роки життя.

Якщо рослина доживає до дорослого стану, то з великою ймовірністю з ним вже нічого не трапиться. Тому краще утриматися від покупки занадто молодих рослин. Чим доросліше ми купуємо кущ, тим більше впевненість, що він приживеться і буде добре рости далі.

Навіть якщо ми допустимо якісь незначні помилки в догляді, рослина нам їх пробачить. Бажаний діаметр купується саджанця близько 50-60см. що стосується листопадного рододендрона або як його ще називають азалія, то це рослини переносить зиму середньої смуги набагато легше, навіть без укриття.

Здатний рости на будь-якому грунті, це більш стійке рослини до примх природи. листя у листопадного рододендрона більш ніжні, ніж у вічнозеленого побратималістопадний рододендрон зацвітає до появи листя. Зазвичай азалії мають квіти більш теплих кольорів, ніж вічнозелені рододендрони.
Восени листя азалії забарвлюються в червоні тони. Чому Мої троянди добре зимують, рясно цвітуть і рідко хворіють.

Related posts

Leave a Comment