Спорт

Чи корисно бігати вранці?

Пробіжки-це найпопулярніший вид тренувань. Ще в давнину за допомогою бігу тренували солдатів, до того ж, цей вид спорту першим включили в Олімпійські ігри. Сьогодні вранці виходять бігати мільйони людей.

Але чи для всіх корисна така фізичне навантаження і яких правил потрібно дотримуватися? Відповідь в матеріалі. Кому варто виходити на ранкові пробіжки?Біг вранці підходить всім людям, у яких є зайва вага, адже така активність допомагає схуднути. Професійні спортсмени повинні регулярно виходити на пробіжки, щоб підтримувати фізичну форму.

З цієї ж причини корисно бігати військовослужбовцям, представникам силових структур і пожежникам. Також біг рекомендують пацієнтам з гіподинамією і звичайним здоровим людям, які дотримуються здорового способу життя. Користь пробіжокутренние пробіжки мають велику кількість переваг.

Наприклад, така фізична активність покращує настрій, підтримує нервову систему і мускулатуру, усуває сонливість і дає приплив енергії і сил перед робочим днем. Як правило, потім весь день проходить набагато активніше. Та й заснути після інтенсивного дня набагато простіше.

Бігати вранці набагато корисніше, ніж ввечері, тому що на хребет виявляється менше навантаження. Весь день людина знаходиться у вертикальному положенні, що зменшує відстань між хребцями. Увечері інтенсивні рухи можуть доставляти дискомфорт.

Якщо виходити на тренування натщесерце, то жирові відкладення будуть витрачатися набагато швидше, тому що прискоритися метаболічний процес. Звичайно, ранкове навантаження покращує апетит, що корисно для фігури, адже ситний сніданок набагато краще, ніж ситна вечеря. Бігати вранці набагато корисніше, тому що в цій час доби повітря набагато чистіше.

Увечері атмосфера забруднюється вихлопами і смогом. Кому варто снідати перед пробіжкойочень багато людей виходять на пробіжку натщесерце, але не всім такий варіант підійде. Чоловіки, які нарощують м’язову масу, повинні обов’язково з’їдати сніданок, що складається з вуглеводів і білків.

Не бійтеся їсти швидкі вуглеводи, вони все одно згорять. Легкий сніданок корисний і худим людям, навіть перекус допоможе підтримати енергетичний баланс під час тренування. Кому заборонено бегатьНе варто виходити на пробіжки вагітним після першого триместру, також людям, що страждають від захворювань серця і судин.

Кардіо-навантаження заборонена людям з травмами хребта, колін і внутрішніх органів. Не варто займатися спортом пацієнтам, які заражені інфекцією, вірусом, проходять курс реабілітації після хірургічних втручань або поранень. Порадьтеся з лікарем, ймовірно, вам порекомендують вибрати скандинавську ходьбу разом бігу.

Як правильно бігати?Щоб біг не завдав шкоди вашому здоров’ю, потрібно уважно прислухатися до свого організму. Якщо погано себе почуваєте, знижуйте темп. Під час бігу дихайте через ніс, так ви уникнете кисневого голодування.

Контролюйте пульс, найкраще розраховувати його за формулою: пульс в хвилину = 180 – кількість повних льотчтоби не заміряти вручну, що досить важко при тренуванні, придбайте фітнес-браслет. Набагато легше бігати по грунту, тому заздалегідь продумайте свій маршрут. Темп повинен нарощуватися плавно, також він повинен знижуватися в кінці тренування.

Щоб уникнути перевантаження, бігайте інтервалами: 10 хвилин тратися на біг, 10 хвилин – на енергійну ходьбу. Пам’ятайте! Якщо ви новачок, тренуйтеся не більше півгодини. Тільки досвідчені спортсмени можуть бігати годину і більше.
Але тривалі тренування краще проводити не більше чотирьох разів на тиждень. Підписуйтесь на наш канал, щоб отримувати більше корисної інформації.

Related posts

Leave a Comment